Připravili jsme pro vás pokračování oblíbené Spotřebitelské poradny, na kterou se v uplynulých třech letech úspěšně obrátily stovky tazatelů s žádostí o pomoc...
podrobnostiV červnu 2011 se začíná psát příběh dvojí kvality potravin. Na základě informací Slovenské spotřebitelské organizace se Olga Sehnalová obrací na Evropskou komisi...
podrobnostiJak jsou na tom potraviny na společném vnitřním trhu EU? Mají všichni občané možnost koupit stejně kvalitní potraviny? Na tyto otázky se zaměřila Olga Sehnalová...
podrobnostiKaždý z nás je ve svém každodenním životě spotřebitelem. Z rozhovorů s občany, ale i ze své vlastní zkušenosti si uvědomuji, že nekalé obchodní praktiky jsou bohužel všude kolem nás...
podrobnostiZa dlouhodobé průkopnické aktivity Olgy Sehnalové na poli boje s dvojí kvalitou potravin ji vlivný bruselský zpravodajský server Politico zařadil mezi 28 osobností EU, které nejvíce ovlivnily veřejnou debatu v roce 2018.
podrobnostiOlga Sehnalová působila mezi léty 2009-2019 v výboru pro dopravu a cestovní ruch Evropského parlamentu. V tomto výboru se zaměřovala zejména na téma bezpečnosti silničního provozu, práva cestujících, přístupnost dopravy lidem s postižením, udržitelnost dopravy a rozvoj dopravních sítí v regionu střední Evropy.
Členství ve výboru Evropské rady pro bezpečnost dopravy a Rady pro bezpečnost dopravy při WHO. Vystoupení na Valném shromáždění OSN v New Yorku věnovanému tématu bezpečnosti dopravy. Hlavní řečník řady mezinárodních konferencí (Brusel, Lipsko, Dublin, Londýn, Vídeň).
Zpravodajka ke strategickému dokumentu Bílá kniha o dopravě do roku 2050, hlavní zpravodajka nařízení k zavedení automatického tísňového volání systému eCall, zpravodajka nařízení o obecné bezpečnosti vozidel, zpravodajka směrnice o Evropském aktu přístupnosti, zpravodajka části silničního balíčku a nařízení o interoperabilitě mýtných systémů.
Olga Sehnalová působila byla předsedkyně parlamentní skupiny pro práva osob s postižením Evropského parlamentu.
Podíleli jsme se na řadě konferencí a akcí ve spolupráci s Evropským fórem zdravotně postižených. Tématicky: Evropský akt přístupnosti, práva cestujících s postižením, Evropská karta zdravotního postižení, Rozvojové cíle tisícíletí OSN, Strategie EU pro práva osob se zdravotním postižením, Úmluva OSN o právech s postižením, Evropský parlament osob s postižením.
Práce na legislativních a nelegislativních aktech: Evropský akt přístupnosti z hlediska dopravy a vnitřního trhu. Monitorovací zpráva k Úmluvě OSN o právech osob s postižením.